W jaki sposób dziś dbać o zęby, żeby długo cieszyć się pięknym uśmiechem?

Posted on 16/12/2021 7:56am

Obecnie możemy bez zdenerwowania leczyć swoje zęby w specjalistycznych przychodniach. Dentyści dbają o to, żeby skutecznie leczyć zęby, żeby ślicznym uśmiechem cieszyć się długie lata.
Lekarz
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com


W każdym centrum stomatologii (Polecam stomatolog Łomża Centrum Stomatologiczne Demed) przeprowadzana jest stomatologia zachowawcza, która specjalizuje się leczeniem już istniejącej próchnicy. Wykorzystywane są najnowocześniejsze materiały kompozytowe oraz materiały do odbudowywania tkanek twardych zębów na bazie szklanych włókien. Wszelkie zabiegi są robione w znieczuleniu miejscowym. W takim centrum stomatologii prowadzone jest także wybielanie zębów przy użyciu lampy Beyond. Technika ta prędko wybiela uzębienie oraz niweluje przebarwienia, jakie znajdują się w głębi zębów. W trakcie zabiegu trzy razy nakłada się wybielający żel z utleniaczem. Składniki takiego żelu są uaktywniane przy użyciu lampy Beyond, która transmituje tzw. zimne światło. Co istotne, lampa ta jest zupełnie bezpieczna dla pacjentów. Po tego typu wybielaniu zęby robią się jaśniejsze o kilka tonów a uzyskane rezultaty mogą utrzymywać się 2-3 lata. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ jest prowadzony w znieczuleniu miejscowym. Po zakończeniu zabiegu pacjent mógłby czuć nadwrażliwość uzębienia, ale mija ona po dwudziestu czterech godzinach. Do 48 godzin należy zachować białą dietę, aby nie pojawiły się przebarwienia zębów. Dieta taka czasami powinna zostać stosowana przez 7 dni.


Aby rzęsy były piękne
Author: PR-ZONE
Source: PR-ZONE


Endodoncja jest przeprowadzana w wypadku uzębienia ze zmienioną chorobowo miazgą i jest jedynym ratunkiem dla zęba przed usunięciem. W centrum stomatologii jest używane nowoczesne leczenie kanałowe, które do maksimum zwiększa nadzieje na jego pozytywny skutek.
W wypadku pacjentów z upośledzeniem umysłowym są wykonywane zabiegi w ogólnym znieczuleniu. Znieczulenie ogólne również wykonuje się u pacjentów, u których strach uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym .

Tags: życie, zysk, lęk