W jaki sposób można dawać sobie radę z brzydkimi bliznowcami?

Posted on 11/01/2018 7:30am

Szramy to kolejny z tego typu problemów skórnych, z jakimi stosunkowo ciężko jest sobie dać radę. Szramy powstają zazwyczaj w efekcie skaleczenia lub zabiegów chirurgicznych, ale bywa tak, że są efektem poparzenia lub problemów dermatologicznych. Bywa też często kłopot z bliznami po ospie. Dla jednych bywa to jedynie nieprzyjemny zewnętrzny problem mało istotny, jednak blizny mogą też przynieść ogrom powikłań zdrowotnych.

Blizna
Author: Ungry Young Man
Source: http://www.flickr.com
Powinno się mieć świadomość, jaki żel na blizny - kliknij - lub produkt o podobnym działaniu będzie skuteczny. Tworzenie szram jest całkowicie naturalnym cyklem, w którym tkanka łączna textus connectivus zamienia w procesie gojenia warstawę uszkodzoną przez wypadek albo ingerencję skalpela. Większość bliznowców goi się bez większych problemów i nakładanie specyfików takich jak przylepce, maści, spraye alb żel na blizny w sposób prosty i szybki daje radę w załagodzeniu zaczerwienienia i szrama przestaje rzucać się w oczy, a na pewnym etapie zupełnie zanika.Preparatów, które pomagają w szybszym regenerowaniu naskórka oraz zmniejszaniu widoczności szram jest wiele, większość mimo tego opiera się na wyciągu z cebuli. Żel na blizny (zobacz ofertę Allecco) z ekstraktem z tego warzywa, heparyną i allantoiną działa bakteriobójczo, wspomaga cykl gojenia, działa przeciwzapalnie i w rezultacie rozjaśnia bliznowce. Działanie tego typu specyfiku ma też często na celu rozluźnienie tkanki bliznowatej, uelastycznienie jej, nawilżenie , a także zminimalizowanie obrzęku.
Bywają jednak także tego typu blizny, które wymagają bardziej specjalistycznego leczenia, ponieważ proces gojenia bywa zaburzony, a utworzona blizna jest napięta, bardzo przerośnięta i nieestetyczna. W różnych takich przypadkach blizny są także przyczyną przykurczów oraz silnych bólów.

Oczywiście w tego typu wypadku żel na blizny także zdziała swoje zadanie, ale może być nie najlepszą kuracją, aby bliznę całkowicie usunąć. Aktualnie najefektywniejszym środkiem zapobiegającym tworzeniu się bliznowców już w pierwszych etapach wygajania się jest silikon. Żel na blizny na bazie silikonu jest niezastąpiony w walce z patologicznymi bliznowcami oraz przy profilaktyce ich tworzenia się, bo nie jest najmniejszą zagwozdką, że profilaktyka jest najistotniejsza.

Tags: kremy, silikon, zabieg, produkt, operacja, Specyfików