W jaki sposób bezpiecznie przygotować się do opalania w solarium? Kilka sposobów, by nie zrobić sobie krzywdy

Posted on 15/04/2019 7:29am

Wielu ludzi czuje się dobrze, gdy skóra złapie słońce i zrobi się bardziej brązowa. Prócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu często lubimy trochę się rozgrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są możliwe przez cały czas, dlatego też korzystamy także z solarium. Ta metoda opalania nie jest uważana za najlepszą, jeżeli mimo to się na nią zdecydujemy, warto się mieć świadomość, jak bezpiecznie przygotować się do tej wizyty praz czego unikać, aby nie zrobić sobie krzywdy.


kobieta na solarium
Po pierwsze należy zacząć od tego, że nie wszyscy powinni opalać się w solarium. Przeciwwskazania to przykładowo choroby przewlekłe tarczycy, serca, nerek oraz cukrzyca lub epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, należy początkowo sprawdzić, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny rezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, zażywające leki zawierające hormony, osoby posiadające problemy ze skórą bądź takie, których karnacja jest naprawdę jasna. Powinno się dobierać jak najlepsze solarium, żeby mieć pewność, że w razie choćby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą dokładnie wiedzieć, czy są one słuszne. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, tak czy inaczej trzeba dobrze przygotować swoją skórę. Przed opalaniem warto zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wtedy opalenizna będzie prezentowała się ładniej. Dodatkowo konieczne jest prawidłowe nawilżenie ciała. Mowa tutaj nie jedynie o smarowanie ciała mleczkiem, chociaż to również bardzo istotne, lecz także o nawilżenie wewnętrzne.

Zaintrygował Cię nasz artykuł oraz opracowane tutaj wiadomości? Następne informacje ze strony są przygotowane dla pod tym linkiem. Zapraszamy!

Nie wolno zapominać o piciu wody. Gdy już rozpoczniemy opalanie musimy ochraniać nasze oczy i brodawki piersiowe. Idąc do solarium, należy zmyć makijaż, nie zakładać biżuterii i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Może Cię też zainteresować: spa voucher na weekend w spa


opalanie na słońcu
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Musimy również upewnić się, że łózko było odpowiednio zdezynfekowane. Jak wiadomo w takich miejscach łatwo zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzić, do jakiego miejsca się udajemy. Powinno być ono sprawdzone. Powinno się zapoznać chociażby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać interesującego nas miejsca (chociażby najlepsze solarium warszawa) i dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu z nas relaks jest równoznaczny z zabiegami poprawiającymi nasz wygląd. Aby poczuć się jak w day SPA można wykonać peelingi, nakładać maseczki, zrobić piękny manicure czy też udać się do solarium - klik klik. Jeżeli jednak wybierzemy tę opcję opalania, naprawdę należy pamiętać o wszystkich przeciwwskazaniach i odpowiednio się przygotować to tego typu praktyk. Wyłącznie wtedy będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.

Tags: oczy, serce, peeling, skóra, manicure, wątroba