Właściwa dieta oraz aktywność fizyczna kluczem do długowieczności

Posted on 04/07/2018 8:13pm

Żyjemy w świecie, w którym codziennie oddajemy się olbrzymiej ilości obowiązków. Niekończący się stres, brak aktywności fizycznej, praca przy komputerze mogą mieć bardzo zły wpływ na nasze samopoczucie a w konsekwencji na własne zdrowie. Należy zatem zadbać o siebie już teraz.

dobry wzrok
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Niezmiernie istotną kwestią dla naszego organizmu jest adekwatna ilość aktywności fizycznej a także zbilansowana dieta. Niektóre źródła, które polecają 30 minut codziennej aktywności, do której można włączyć chociażby spacer stwierdzają, że ma ona pozytywny wpływ na ludzki organizm. A mając na uwadze znane powiedzenie, sprawność fizyczna wpływa także na pogodę ducha. W środowisku w jakim sporą ilość czasu spędzamy przed wyświetlaczami komputerów oraz telefonów narażamy nasze oczy na bardzo szkodliwe, sztuczne promieniowanie pochodzące z tych gadżetów. W konsekwencji borykamy się z coraz częstszymi problemami ze wzrokiem, zaczynając od problemów z jakością widzenia po totalny astygmatyzm. Na całe szczęście w przypadku astygmatyzmu pomocą mogą okazać się soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) toryczne, jakie znacznie poprawiają komfort widzenia (fantastyczny preparat Mumio-Shilajit). Należy pamiętać również o tym żeby właściwie zadbać o środowisko pracy, poprzez instalowanie specjalnych filtrów na monitory, robić sobie regularne przerwy. Dzięki tak zachowanej higienie pracy soczewki - http://rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe - toryczne mogą okazać się zbędne.

Jeżeli chodzi o dietę, musi ona być dobrze zbilansowana oraz przystosowana do potrzeb. Warto zrobić sobie także całościowe badania aby sprawdzić których witamin i mikroelementów nam brakuje ażeby móc je późnej uzupełnić przez właściwą dietę. Dodatkową pomocą są także suplementy diety takie jak Mumio-Shilajit czy też Gaviscon. Pierwszy z wymienionych doskonale wpływa na układ kostny, wzmacniając go i poprawiając jego zdolność do absorpcji wapnia.

Gaviscon natomiast będzie przydatny gdy dotknie nas problematyczna zgaga - a więc dość powszechny problem, wywolany między innymi nieodpowiednią dietą (najszersza oferta na Ceneo). Mumio-Shilajit polecany jest dla osób z problemami układu kostnego ale również dla sportowców, dla jakich silne oraz zdrowe kości jak i elastyczne stawy to niezwykle istotna sprawa. Jeśli nasz organizm jest ogólnie osłabiony z przemęczenia oraz braków potrzebnych składników narażony jest na przeróżne infekcje tj. infekcje jamy ustnej. W przypadku pojawienia się pleśniawek zalecany jest preparat Aphtin, który świetnie radzi sobie z takimi problemami.

Tags: dieta, badania, jama ustna