Światła przeciwdziałające depresji

Posted on 23/05/2023 7:52am

W dzisiejszych czasach, pełnych pośpiechu, coraz to więcej osób boryka się z chandrami. Wszelki układ do zwyczajnego działania wymaga światła. Większość osób cały dzień przebywa w murach przy sztucznym świetle, toteż organizm domaga się słońca.
Szczęśliwy człowiek
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com
Szczególną porą na wykrycie się schorzenia jest okres jesienno zimowy. Terapia antydepresantami jest w niektórych sytuacjach nieodzowne, jednakże nikomu nie zaszkodzi nadzwyczajne wspieranie. Terapia depresji z pomocą lampy antydepresyjnej jest niebolesne i nie niesie ze sobą ryzyka poparzenia skóry, ponieważ lampy nie transmitują promieniowania ultrafioletowego. Lampy antydepresyjne wspomagają w większości przypadków i nie powodują efektów ubocznych. Jej rezultaty widać już po paru dobach. Oświetlanie lampą należy rozpocząć po uchwyceniu pierwszych symptomów depresji. Fototerapię winno wykorzystywać się dwa razy dziennie, rano i wczesnym wieczorem.Lampy antydepresyjne przynoszą najwspanialsze rezultaty, jak używa się ich od 30 do 60 minut. Należy przebywać w odległości mniej więcej pół metra przed lampą. Zastosowanie lampy antydepresyjnej polepsza humor i skuteczność pracy. Jest polecana osobom w jakimkolwiek wieku. Może być wykorzystywana przez kobiety w ciąży i w toku karmienia.

Mężczyzna
Author: Ghislain Berger
Source: http://www.flickr.com
Leczenie światłem jest potwierdzoną w wielu państwach Europy, także Stanach Zjednoczonych odmianą terapii schorzeń, jakich przyczyną są zaburzenia wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Dzięki zastosowaniu lampy antydepresyjnej, pozbędziemy się jesiennej melancholii, rozdrażnienia i smutku. Lampy antydepresyjne (lampy do światłoterapii) nie powinny być stosowane przez osoby kurowane preparatami farmakologicznymi, przynoszącymi nadwrażliwość na światło.

W przypadku schorzeń oczu, trzeba zasięgnąć rady okulisty. Światłolecznictwo nie może być prowadzone w wypadku wystąpienia migreny, oraz przy nadpobudliwości nerwowej. Lampy antydepresyjne są niezwykle wygodne, albowiem można je użytkować w warunkach domowych. Jest również bezbolesne i nie niesie ze sobą ryzyka poparzenia skóry, bowiem lampy antydepresyjne nie wydzielają promieni uv.

Tags: choroby, efekty, oparzenia