Wszystko, co powinieneś wiedzieć, jeśli chcesz studiować psychologię

Posted on 11/06/2019 7:23am

Są to charakterystyczne studia. Łączą parę dyscyplin nauki, wymagają od kandydata bardzo obszernej wiedzy ogólnej.


Przyjmuje się , iż przyszły psycholog winien być empatyczny, łagodny w stosunku do pozostałych ludzi oraz być doskonałym słuchaczem.
psychologia
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com


Doświadczony psycholog coach rodzicielski to świetny diagnosta – potrafi scalić fakty z relacją swego pacjenta w sensowną całość oraz wysnuć właściwe wnioski. Może wykonywać pracę w określonym nurcie, jednak ma pełną świadomość tego, iż każdy z pacjentów wymaga podmiotowego podejścia. Często kooperuje z innymi ekspertami, co wymaga pewnych zręczności potrzebnych do pracy w zespole. Jednak podstawową cechą przyszłego psychologa jest ciekawość drugiego człowieka. Chęć poznania a także odgadnięcia jego przeszłości, motywacji, zachowań. A także pragnienie niesienia wSPArcia. Chyba, że nie planujesz pracować z pacjentem, tylko na przykład w reklamie bądź HR – chociaż w końcu nie trzeba być psychologiem, by się w nich spełniać.


Psychologia nie jest kierunkiem ściśle humanistyczny, tak jak sądzi o nim większość osób.

Żeby którekolwiek omówienie było traktowane za godne uwagi, powinno zawierać merytoryczną treść. Jeśli chciałbyś ją zdobyć, kliknij tutaj i zdobądź pomocne informacje (http://instytutboczarska.pl/makijaz-permanentny-i-mikropigmentacja/).

Od pierwszego roku przewijają się na nim przedmioty powiązane z neurobiologią, ogólnie – powiązane z pracą i budową mózgu. W kolejnych latach dochodzi też statystyka. Oprócz tego, na przeróżnych etapach studiów napotkamy elementy filozofii, antropologii a także naturalnie – lektorat z wyselekcjonowanego obcego języka.
Co do przedmiotów ściśle psychologicznych, zależnie od programu konkretnej uczelni, będziesz się uczył psychologii rozwojowej, społecznej, rehabilitacji, psychopatologii, diagnozy i ekspertyzy, itd.

Tags: SPA, natura, lek