Zabieg elektrokoagulacji w przypadku nadżerki szyjki macicy – czy to bezpieczna metoda?

Posted on 05/03/2021 7:40am

Nadżerka to przypadłość, która wyjątkowo często dopada panie pomiędzy 25. a 35. rokiem życia. Nie jest ona nieuleczalna sama w sobie, ale jej ignorowanie może doprowadzić do znaczących powikłań zdrowotnych. Jakie kuracje są najskuteczniejsze w przypadku leczenia nadżerki?

W dzisiejszych czasach
gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
największym powodzeniem cieszy się wybór koagulacji chemicznej, jednakże można go zastosować wyłącznie w sytuacji niezbyt rozbudowanych chorobowych zmian. W przypadku większej nadżerki lub gdy leczenie środkami farmakologicznymi nie przynosi rezultatów zaleca się wykonanie terapii elektrokoagulacji, która zasadza się na wypalaniu zmienionego chorobowo miejsca za pomocą impulsu elektrycznego. Zabieg ten odznacza się wysoką skutecznością i małym niebezpieczeństwem powrotu choroby. Kuracje tego typu mają w swojej ofercie prawie wszystkie ginekologiczne gabinety, ponieważ nie potrzeba do nich wysoce specjalistycznych urządzeń medycznych – wystarczy wyłącznie wydajny koagulator, wygodny fotel ginekologiczny (sprawdź: ) i praktyczna lampa z lupą, która pozwoli na bardziej dokładną pracę pracę. Szczególnie ważny jest ostatni punkt z wyżej wymienionych.
kobieta w ciąży
Author: Jack Marion
Source: http://www.flickr.com
Wykorzystywana do zabiegu lampa z lupą będzie bowiem wpływać na jakość i precyzję jego wykonania. Komfortowy fotel ginekologiczny z kolei sprawi, że pacjentka w pełni się zrelaksuje, co ułatwi wykonanie zabiegu. Koagulator (więcej: TMC POLSKA - Professional Medical Store) to urządzenie, które umożliwia lekarzowi dotarcie do wszystkich chorych miejsc, a przy tym nie wywołuje bólu u pacjentki.

Interesują Cię opisane przez nas artykuły? Bardzo nam miło. Prosimy więc na następny interesujący fakt (https://www.optegra.com.pl/), który umieściliśmy pod podanym linkiem.

Po wykonanym zabiegu komórki będą regenerować się przez 3-5 tygodniu, nie powodując innych znaczących objawów. Niezbędne jest korzystanie z wcześniej wspomnianego urządzenia czyli lampy z lupą, bez niej nie możliwe jest zdiagnozowanie choroby, warto sprawdzić: TMC POLSKA - Professional Medical Store.Nadżerkę można również leczyć kriokoagulacją (zamrażanie zmiany chorobowej ciekłym azotem) lub fotokoagulacją (usuwanie nadżerki z wykorzystaniem fal świetlnych), jednakże te metody nie zapewniają tak dużego powodzenia, jak w przypadku elektrokoagulacji. Jak można zauważyć leczenie nadżerki szyjki macicy wcale nie jest długotrwałe i nieprzyjemne, dlatego warto poddać się tego rodzaju zabiegowi. Trzeba pamiętać, że niewyleczona nadżerka może mieć niezwykle poważne skutki, a nawet prowadzić do powstania nowotworu. Koszt elektrokoagulacji nie wynosi zbyt dużo, a może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie, a nawet mieć wpływ na uratowanie nam życia.

Tags: dolegliwości, choroba, zabieg