Zapłodnienie in vitro

Posted on 15/10/2020 9:30am

Jeżeli inne metody leczenia bezpłodności nie przyniosły oczekiwanych efektów, zaleca się zapłodnienie in vitro. Czym ono jest? To nic innego, jak zapłodnienie poza układem kobiety. W laboratoryjnych warunkach dochodzi do połączenia komórki jajowej z plemnikiem, zaś potem do rozwoju zarodka, który we wczesnym stadium jest wszczepiony w macicę pacjentki, gdzie dojrzewa. Od tej pory ciąża przebiega naturalnie. Żeby uzyskać zarodki poza organizmem, wpierw kobieta powinna zażywać specyfiki hormonalne, by jej organizm mógł wyprodukować więcej niż jedną komórkę jajową. Po zaczerpnięciu komórek jajowych z jajników a także zapłodnieniu plemnikami partnera powstają zarodki, które hoduje się w inkubatorze przez 3-5 dób. W ostatnim etapie zachodzi transfer najlepszych, w większości wypadków dwóch embrionów do macicy pacjentki. Pozostałe zostają zamrażane i składowane w należytych warunkach. Zapłodnienie pozaustrojowe wiąże się histeroskopią.

ciąża
Author: DAVID MONROY
Source: http://www.flickr.com
Histeroskopia jest ginekologicznym zabiegiem wykorzystywanym w diagnostyce a także leczeniu takich zaburzeń jak niepłodność czy nieprawidłowe krwawienia maciczne.

Nie czekaj - sporo wiadomości czytaj w serwisie (https://www.drjanicki.pl/interwencyjne-leczenie-bolu), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości - chętnie na nie zareagujemy.

Histeroskopia diagnostyczna gra ważną rolę w profilaktyce i diagnostyce patologii błony śluzowej jamy macicy, w tym stanów nowotworowych. Stosowana jest do badania jak też rozpoznawania patologii wnętrza macicy - sprawdź przykłady.

Histeroskop diagnostyczny to przyrząd optyczny - złap okazje na okulary progresywne wrocław - http://www.fabrykaoptyka.pl/ - w kształcie rurki, przez jaką światłowodem dostarczane jest światło do środka macicy. Zaopatrzony jest w system soczewek, zapewniający precyzyjne zbadane wnętrza macicy. Od zewnętrznej strony do instrumentu podłączona jest kamerka.Histeroskopia operacyjna ma zastosowanie w kuracji stanów chorobowych, wykrytych w czasie histeroskopii diagnostycznej. Przeprowadza się ją bezpośrednio po histeroskopii diagnostycznej bądź w późniejszym terminie, jeśli wymagane jest specjalne przygotowanie chorej do zabiegu. W toku histeroskopii operacyjnej likwiduje się takie zmiany patologiczne jak mięśniaki, polipy i przegrody.brzuch ciążowy
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wskazania do histeroskopii to: niepłodność, poronienia, nieprawidłowa wielkość macicy, nieprawidłowości w jamie macicy takie jak: przegrody, mięśniaki, zakłócenia w cyklu miesiączkowym albo zmiany rozrostowe błony śluzowej macicy -

Tags: poronienie, bezpłodność, światłowód, macica