Co to jest botoks i do czego służy

Posted on 20/01/2023 7:30am

Co roku w USA decyduje się na niego 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, jednak grono jego fanek stale się powiększa. O czym mowa? Botoks, który ze zmarszczkami radzi sobie, jak żelazko z pogniecionymi ciuchami. Pomyśl o tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki w sylwestrową noc! Botoks to jedna z najpopularniejszych i najbardziej bezpiecznych metod niwelowania zmarszczek. W badaniu pracowni TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania toksyny botulinowej przyznało się 13% Polek. Zabieg znalazł się w trójce najbardziej pożądanych. Po depigmentacji i peelingu wskazało go 23% respondentek. Zwolenników botoksu jest coraz więcej zwłaszcza w sezonie zimowym. Z prozaicznego powodu – każda kobieta chce wyglądać pięknie w sylwestrową noc i podczas karnawału.


Poznaj swojego bohatera
Psychoterapia grupowa – w grupie siła!
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.

Botoksu pierwszy raz zaczęto używać w medycynie estetycznej ponad dwadzieścia lat temu. Wstępnie służył jedynie do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole. Szybko jednak zauważono, że wstrzyknięcie botoksu ma wiele dość przydatnych zastosowań. – Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – mówi specjalistka z Centrum Dermatologii i medycyny estetycznej. „Wyprasowane” zmarszczki to jednak nie wszystko, po przyjęciu zabiegu wyraz twarzy staje się łagodny i zrelaksowany, oraz bardziej świeży. Właśnie taki, którego potrzebujesz na wielkie wyjście.

Sekretne nerwy
Botoks sprawia zatrzymanie przewodnictwa nerwowego między nerwem i mięśniem. Ten ulega relaksacji - nie dochodzą do niego nowe impulsy, co w efekcie powoduje wyrównanie zmarszczek. Botoks mechanicznie blokuje marszczenie się skóry. Jest lepszy niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy - zatrzymuje „zagniatanie” skóry, powoduje, że zmarszczki się nie pogłębiają.

Zabiegi w biegu
Max pół godziny i po kłopocie – tyle mniej więcej trwa zabieg wstrzyknięcia botoksu w gabinecie medycyny estetycznej. Zawsze jednak należy zacząć od konsultacji. Lekarz musi wziąć pod uwagę takie składowe, jak jakość skóry pacjenta, jej napięcie oraz sprawdzić samo działanie mimicznych mięśni twarzy. – To obowiązek przy tego typu zabiegu.

Nie czekaj! Zachęcamy - kliknij (https://xrayprotect.pl/blachy-folie-olowiane.html) w link i czytaj do woli. Opublikowaliśmy tam dla Ciebie wiele zajmujących postów.

Trzeba wiedzieć, który mięsień należy osłabić, a który wzmocnić i dobrać odpowiednią dawkę preparatu
– tłumaczy dr. Zabieg trwa krótko i wykonuje się go wykorzystując cieniutkie igły. Pierwsze efekty widoczne już po kilku dniach. Na ile to starczy? – To zależy od podanej dawki botoksu i oczywiście indywidualnych predyspozycji pacjenta. Efekt jest widoczny średnio od trzech miesięcy do pół roku – dodaje dermatolog. Zobacz też

Ważne jest doświadczenie
Zabiegi botoksowe wykonywane są od wielu lat i można pewnie stwierdzić - są bezpieczne. - Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko – mówi ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Botoks nie może powodować nieodwracalnych zmian, bo jego działanie jest czasowe, a przewodnictwo między nerwem a mięśniem się reaktywuje. Toksyna botulinowa jest nieszkodliwa, chociaż nawet tu, jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie można całkowicie wykluczyć komplikacji. Ważna jest technika wstrzykiwania, dlatego doświadczenie lekarze jest istotne. Więcej na


Panowie też mile widziani
Botoks to zabieg, o którym nie powinny myśleć tylko dojrzałe kobiety, najdotkliwiej odczuwające
które potem najbardziej odczuwają problem zmarszczek. – Wiek nie gra dużej roli. Z zabiegów mogą korzystać już 25-latki, zwłaszcza jeśli mają do tego wskazania i chcą złagodzić srogi wyraz twarzy – mówi dr. Preparat nie jest przeznaczony jedynie dla kobiet – Coraz częściej zgłaszają się na zabiegi także mężczyźni, którzy chcą się pozbyć tzw. lwich zmarszczek, czyli „wrogich” fałd na czole. Panom zależy na delikatnym spłyceniu zmarszczek, złagodzeniu oblicza, a nie na ich całkowitym usuwaniu. Coraz częściej wiedzą, że największą zaletą botoksu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu świeżej, wypoczętej twarzy, a nie sztucznej maski – podsumowuje dermatolog. Jeśli zatem zdecydujesz się na zabieg razem ze swoim partnerem, to szanse na to, że Ty zostaniesz królową, zwiększają się.

Autor

Tags: zmarszczki, zabiegi, medycyna estetyczna, botoks, krem przeciwzmarszczkowy, Toksyna