Jak walczyć z hemoroidami - przeczytaj nasze porady

Posted on 23/11/2018 11:16am

Hemoroidy to dość powszechna choroba, a mimo tego nadal bardzo często należą do tematu tabu. Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy czym są i jak wyglądają hemoroidy. Są to inaczej żylaki odbytu, a dokładnie żyły znajdujące się w dolnej części odbytu, które przez chorobę nabrzmiały i poszerzyły się.

W takim razie jak wyglądają hemoroidy? Swoim wyglądem przypominają one poduszeczki. Każdy człowiek posiada trzy takie guzki. Jeśli jednak osoba jest chora, zatrzymuje się w nich krew co prowadzi do ich powiększenia. Wato także wiedzieć, jakie są powody, przez które występuje ta choroba. Zła dieta to powód numer jeden. Posiłki ubogie w błonnik, wysokokaloryczne, duże ilości alkoholu oraz kawy prowadzą do zaparć, co może być główną przyczyną hemoroidów. Kolejny powód to brak ruchu i ćwiczeń albo za duży wysiłek.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił na ten temat. To na pewno również Cię zaciekawi.

Gdy ktoś pracuje w pozycji siedzącej, czas wolny powinien spędzać na uprawianiu sportu lub przynajmniej spędzać czas w ruchu. Oczywiście działa to także w drugą stronę- biernie powinien odpoczywać ten, kto pracuje fizycznie. Czas wolny spędzony na kanapie lub z książką w wygodnym fotelu to najlepsza opcja. Jedną z kolejnych przyczyn mogą być geny. Dodatkowo według zdania specjalistów hemoroidy to schorzenie, które dopada głównie ludzi starszych.

Objawy

Aby ustrzec się od hemoroidów lub pokonać je na wczesnych etapach rozwoju, należy znać objawy tego schorzenia. Już na samym początku choroby pojawiają się krwawienia. Delikatne z początku wraz z przebiegiem choroby robią się coraz bardziej dokuczliwe. Należy jednak pamiętać, aby w tym przypadku informować lekarza o każdych nieprawidłowościach. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych objawów pojawiających się w późniejszych etapach. Chorzy zgłaszają jeszcze inne objawy, takie jak swędzenie, dyskomfort, uczucie niepełnego wypróżnienia oraz wydzielina. Choroba ta dotyka bardzo wiele osób i nie powinna być powodem do wstydu. Przez traktowanie jej jako tabu można znacznie opóźnić jej rozpoznanie, co wydłuży czas leczenia i nasili objawy.Leczenie hemoroidów

Wykrycie hemoroidów na wczesnym etapie pozwala na wyleczenie poprzez takie czynniki jak zmiana diety i stylu życia. Warto na tym etapie poszerzyć dietę o duże ilości błonnika oraz powinno się spożywać duże ilości wody. Jednak gdy schorzenie jest już rozwinięte niezbędne staną się: leki na hemoroidy. Na receptę możemy kupić przykładowo maść na hemoroidy albo bardziej skuteczne tabletki do odbytu. Są to zazwyczaj produkty, w których łączy się środki przeciwzapalne i przeciw obrzękowe z ziołami. Oprócz leków do walki z tym schorzeniem można stosować również domowe sposoby. Są to przede wszystkim okłady z lodu lub wilgotnej torebki z herbatą. Ważne, że aby nie uszkodzić chorych miejsc, nie można okładów przykładać bezpośrednio do nich. Innym sposobem jest dodanie rumianku do ciepłej kąpieli. Higiena osobista powinna być w tym czasie priorytetem. W trakcie choroby należy stosować chusteczki nawilżające zamiast zwykłego papieru. Wszystko po to, aby uniknąć zabiegu chirurgicznego, który jest ostatecznym rozwiązaniem.

Tags: choroby, sport, błonnik, Objawy, czas, geny, schorzenie, okłady