Laptop ma służyć ludziom, a nie górować nad nim.

Posted on 03/10/2023 8:28am

Uzależnienie to stan psychiczny i fizyczny, który jest konsekwencją interakcji pomiędzy organizmem a środkiem, objawiający się przymusowym korzystaniem z Internetu ciągle lub okresowo, aby doświadczyć jego oddziaływania lub ustrzec się złego nastroju który jest rezultatem wstrzemięźliwości.

Symptomy uzależnienia od sieci: kiedy czujemy się zupełnie pochłonięci Internetem, doznajemy uczucia jakbyśmy byli wciągnięci przez komputer, myślimy o nim przez cały czas, także kiedy z niego nie korzystamy. Żeby mieć przyjemność, odczuwamy przymus korzystania z Internetu przez coraz dłuższy czas. Odczuwamy niemożność kontrolowania czasu używania Internetu.Strona internetowa
Author: Chris Dlugosz
Source: http://www.flickr.com
Kiedy próbujemy zmniejszyć korzystanie z komputera albo w ogóle wycofać się, czujemy napięcie i zdenerwowanie. Korzystamy z komputera by uciec od komplikacji lub gdy dokucza nam poczucie bezradności, winy, lęku albo zniechęcenia. Okłamujemy najbliższych, aby zatuszować swoje rosnące zaangażowanie w Internet. Wystawiamy na szwank lub ryzykujemy zerwanie znaczącego związku, zatrudnienia, okazję kształcenia lub karierę z powodu Internetu.

W takich sytuacjach niezastąpiony jest dobry psycholog, który na pewno okaże wsparcie w walkę z tym problemem.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, szybko sprawdź dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (https://www.maleckamakeup.pl/makijaz-okolicznosciowy/) i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznej kuracji pewne jest pozbycie się tego typu przypadłości.


Dziecko przy komputerze
Author: Kevin Jarrett
Source: http://www.flickr.com
Objawy nałogowego regulowania uczuć od sieci u dzieci przebiegają bardzo podobnie. Nastolatek zamiast się uczyć udaje, że się uczy, podczas gdy godzinami surfuje po sieci(więcej szczegółów). W czasie przeglądania stron www wchodzi w stan przypominający trans. Usiłowania ograniczenia czasu spożytkowanego przy komputerze napotykają na silny opór, nawet agresję.

Niechętnie spotyka się ze znajomymi, nie ma przyjaciół, woli komputer aniżeli ruch na świeżym powietrzu. Nie umie się relaksować. Niczym się nie przejmuje. Szkodliwe przyzwyczajenie nastolatka od surfowania po necie, trzeba rozpoznawać nie tyle jako przypadłość na którą cierpi, lecz jako objaw trudności nastolatka i jego bliskich. W takiej sytuacji może pomóc leczenie odwykowe i sesje z terapeutą.

Tags: uzależnienia, lęk, cierpienie, nałogu