Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak też psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco dobrze?

Posted on 24/06/2023 9:50pm

Chyba każdy rodzic chce dla swojego dziecka samych najlepszych rzeczy. Troszczy się, skrupulatnie obserwuje dziecko i dba o jego rozwój. Przecież niestety łatwo jest przeoczyć skrywane problemy ze zdrowiem – czy to dotyczące fizjologii, czy też psychiki.

Dlatego trzeba być naprawdę bardzo wyczulonym na różnego typu sygnały, mówiące o tym, że coś jest nie tak i od razu sprawdzać, kontrolować, sięgać po porady u specjalisty – jednym słowem reagować. Ważne są szczególnie pierwsze lata życia malucha. To między innymi wtedy organizm szybko się rozwija i rozrasta. Jeżeli czegoś nie dopilnujemy, potem może się to okazać nie do naprawienia. Dlatego koniecznie znajdźmydobrego pediatrę i systematycznie go odwiedzajmy, jak również pilnujmy terminów wszelkich ustalonych badań i szczepień.

Jak jednakże znaleźć odpowiedniego pediatrę?Z pewnością na naszą prośbę polecą nam jakiegoś inni znajomi rodzice. Na pewno w naszej dzielnicy znajduje się doświadczony specjalista, wystarczy go tylko odwiedzić.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj korekta kształtu zębów podobne materiały - one także są godne uwagi.

dobrze rozwijające się dzieci w szkole
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Możemy kierować się również informacjami ze stron internetowych. Warto nawet trochę więcej zapłacić, ale mieć pewność, że powierzymy nasze dziecko naprawdę kompetentnej osobie, która będzie w stanie wszystko mieć pod kontrolą. Pamiętajmy jednak, że istotny jest nie tylko rozwój fizyczny dziecka, ale również psychiczny. Przyjrzyjmy się więc, czy ma ono dobre kontakty z rówieśnikami, czy jest szczęśliwe, odważne, czy nie odczuwa lęków. Jeżeli coś nas zaniepokoi, także wówczas warto zasięgnąć porady specjalisty. Psychologa powinniśmy znaleźć we właściwie każdej szkole, a jeżeli nie, to na pewno w najbliższej poradni. Będzie on w stanie określić, czy integracja sensoryczna naszego malucha jest właściwa i czy w jego zachowaniu nie ma nic niepokojącego - integracja sensoryczna w Soyer Warszawa - zapraszamy na warsztaty.

A w razie konieczności poleci odpowiednie ćwiczenia, zabawy i doradzi sposób postępowania. Warto nie zaniedbywać tego aspektu - to przecież bardzo ważne, by dziecko czuło się dobrze ze sobą i z innymi ludźmi, aby odważnie i śmiało kroczyć przed siebie. Zadbajmy o zdrowie naszego malucha i dajmy mu szansę na pogodne dzieciństwo.

Tags: dziecko, psychika, maluch, specjalista